| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Recenzie zariadení S Samsung Špecifikácie Zariadenia

Recenzia Samsung Galaxy Note 4 – štvrtý kráľ

bmw i3 kennenlernen [nextpage title="Opis, hardvér a softvér" ]

quiero conocer chicas en panama Zdá sa to ako večnosť, no v skutočnosti ubehli iba 3 roky od predstavenia prvého Galaxy Note. Zariadenia série Note nepochybne zmenili naše vnímanie na veľkosť smartfónov a stali sa zaujímavými aj pre svoje pero S-pen. Samsung na IFA 2014 predstavil už štvrtú generáciu tejto mobilnej legendy a ja som si ju mohol na 2 týždne otestovať.

Samsung N910 Galaxy Note 4 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

this article

Samsung N910 Galaxy Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

a knockout post

celibataire comment rencontrer quelqu'un Opis zariadenia

recherche femme parfaite livre Hneď na úvod by som rád poznamenal, že Samsung Galaxy Note 4 mi prišiel práve v čase, keď som s chrípkou ležal v posteli, takže som mal skutočne dostatok času sa zo zariadením zoznámiť.:)

Samsung Galaxy Note 4

Už pri prvom vybalení z krabice (mimochodom, na test som mal demo vzorku pre novinárov – mobil, baterka, nabíjačka, kábel a náhradné hroty pre S-Pen) mi bolo jasné, že tento telefón sa nebude dať prehliadnuť. Musím uznať, že v bielej farbe je Note 4 naozaj nádherný a páči sa mi viac ako napríklad jeho predchodca. Ak si dobre spomínate, ten mal zadný kryt vyhotovený ako napodobeninu prešívanej kože. Note 4 v tomto trende pokračuje, aj keď s menšou úpravou. Prešívanie zmizlo, ale napodobenina kože so zvláštnou, vraj protišmykovou textúrou zostala. Teda neviem, ale mne sa Samsung Galaxy Note 4 šmýkal zásadne na všetkom na čo som ho položil… Občas stačil aj malý pohyb ruky a Note 4 sa šmýkal ako puk na ľade.

Samsung Galaxy Note 4

Ale poďme poporiadku. Podľa prvého pohľadu sa na telefóne nič prevratné nezmenilo. Avšak pri blišom preskúmaní vidíme, že Samsung aj u Note 4 použil efektný kovový rám s malými plastovými prerušeniami slúžiacimi na zlepšenie príjmu signálu pre antény pod krytom. Nezaprie tak podobnosť s už recenzovaným Samsungom Galaxy Alpha. Kovový lem pridáva telefónu na luxusnejšom vzhľade a aj na pocit komfortu pri držaní je to niečo úplne iné, ako plasty. Aby sa Note 4 aj kvôli svojej veľkosti držal lepšie, v Samsungu sa jeho hrany rozhodli zbrúsiť. Na hranách zariadenia sa Samsung prezentuje svojím obvyklým rozmiestením kláves – na ľavej strane dvojtlačidlo ovládania hlasitosti, na pravej vypínacie tlačidlo. V spodnej stene sa nachádza microUSB port a slot pre pero S-Pen a dvojica mikrofónov. V hornej stene si našiel miesto 3,5 mm jack pre slúchadlá, infraport a mikrofón.

Samsung Galaxy Note 4

Displej s uhlopriečkou 5,7 palcov ponúka QHD rozlíšenie 2560 x 1440 pixelov. Opäť je to Super AMOLED panel, aj keď použitie tak veľkého rozlíšenia mi príde ako vcelku zbytočné. Ale rozumiem že rok 2014 je rokom QHD panelov a Samsung ho tak použiť musel nielen kvôli marketingu, ale aj kvôli tomu, aby nezaostával za konkurenciou. Super AMOLED panely sú známe kvalitným zobrazením čiernej a rovnako je na tom aj Note 4.  Pozorovacie uhly sú tradične na výbornej úrovni a pochváliť môžem aj ochranu displeja proti škrabancom. Aby sa minimalizovala možnosť poškodenia skla, Samsung ho zapustil pod úroveň rámu telefónu a zaoblil ho. Podľa vzoru iPhone 6 a Nexusu 4 je sklo na rohoch zúžené. Teraz možno zarmútim fanúšikov daktyloskopie, ale nás ostatných isto poteší správa že predné sklo nezachytáva odtlačky prstov. Na tento účel Samsung vyhradil čítačku prstov v stredovom tlačidle. Ale ako by povedal jeden na Slovensku veľmi známy politik, o tom po tom.:) V blížiacej sa zime určite poteší možnosť ovládať telefón v rukaviciach, aj keď ja osobne by som kvôli presnosti ovládania radšej zvolil pero.


Pod displejom sa nachádza pre Samsung typická trojica ovládacích tlačidiel v zložení tlačidla multitaskingu vľavo, stredového tlačidla v strede a šípky vpravo. Ako som už vyššie naznačil, po vzore S5ky a Alphy si aj tu našla v stredovom tlačidle miesto čítačka odtlačkov prstov. Tá však má k použiteľnosti ako na iPhone stále pomerne ďaleko. Prstom po nej musíte prejsť viackrát a ešte aj v presne zadanom uhle. Prst navyše musíte po tlačidle potiahnuť (ako na notebookoch), nestačí ho iba priložiť. Mám však pocit, že čítačka na Note 4 fungovala trochu presnejšie a lepšie ako tomu bolo na Alphe.

recherche une femmes Hardvér a softvér

Ak si zakúpite Note 4, môžete rátať s jedným z momentálne najvýkonnejších zariadení na trhu. Štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 805 s taktom 2,65 GHz, grafika Adreno 420 či 3 GB RAM pamäte sú skutočne špičkové hardvérové prvky a to sa v pozitívnom pohľade odrazilo aj na systéme. Ako som už spomínal v recenzii na Alphu – Samsungu ide optimalizácia znovu o rochu lepšie ako tomu bolo v minulosti. Touchwizu by som však vytkol jeho možno až prehnanú veľkosť. Keďže Note 4 má dostupných 32 GB pamäte pre dáta, môže sa to javiť ako slušná hodnota. Ale pozor! Po prvptnom štarte systému si Touchwiz a systém samotný uzurpovali približne 7 GB priestoru. Takže v skutočnosti sa voľné miesto pohybuje niekde na úrovni 24 GB. Aj to je však pomerne priaznivá veľkosť, Note 4 navyše podporuje aj pamäťové karty typu microSD.

Už som načal optimalizáciu prostredia. U takto veľkého zariadenia Samsung myslel aj na pár užitočných vylepšení pre ovládanie jednou rukou. K okrajom displeja si môžeme pridať napríklad kalkulačku, klávesnicu. Dokonca sa dá kompletne zmenšiť aj celé prostredie. Spravíte to tak, že prstom rýchlo potiahnete najprv do stredu displeja a hneď naspäť. Výhodou je to, že taktiež týmto pohybom zmenšíte aj 3 ovládacie tlačidlá. U Samsungu je už tradičným doplnkom rozdelnie obrazovky. Dlhým podržaním šípky späť si môžete do hornej časti pripnúť napríklad YouTube a dole trebárs Chrome a zároveň tak pozerať video či čítať náš web J. Samsung sa už tradične zameriava aj na zdravý životný štýl a preto v ponuke nájdeme aj aplikáciu SHealth. Tá okrem merania tepu srdca, počítania krokov či kalórií dokáže vo svojej najnovšej verzii merať aj hodnoty UV žiarenia. Síce absolútne netuším kto toto kedy využije, ale znie to dobre a aj to dobre funguje. Jednoducho otočíte telefón snímačom k slnku a po pár sekundách sa na displeji zobrazí aktuálny údaj.

[/nextpage] [nextpage title="S-Pen, foto, batéria" ]

https://www.fivestarmarqueehire.co.uk/datingen/2794 S-Pen

Práve toto je vec, ktorá má na legende menom Note asi najväčší podiel. Asi každý z nás si pamätá na rôzne prvotné PDA či telefóny s Windows Mobile ktoré sa prevažne ovládali stylusom. Samsung sa rozhodol stylus reinkarnovať a musíme priznať, že to dopadlo úspešne. Stylus S-Pen sa postupom času vypracoval. Kým prvé dve generácie Note ho museli mať umiestnené iba v určitej pozícii, u Note 3 a 4 ho môžete do tela zasunúť akokoľvek chcete, čo je určite praktickejšie. S-Pen je s mobilom prepojený až tak, že pri vykonaní pár krokov bez zasunutého pera vám telefón zapípa, zavibruje a zobrazí varovnú hlášku. Táto funkcia je super, ale k dokonalosti ešte chýba nejaká dióda na pere , mohli by ste ho ak lepšie hľadať v tme a nemuseli by ste tápať ako ja. :)

Po vytiahnutí pera sa telefón automaticky odblokuje a na obrazovke sa zobrazí polkruh so štyrmi rýchlymi voľbami – akčná pripomienka, písanie na obrazovke, obrázkový klip a inteligentný výber.

Stylus reaguje asi už centimeter od displeja a pri jeho používaní kúsok nad displejom sa vám zobrazuje malá bodka. Dokonca v spolupráci s displejom citlivým na tlak môžete maľovať hrubé ale i úplne tenké čiary. Podľa Samsungu sa tak displej Note 4 pri pocite z písania vyrovnáva papieru. Funkčne je stylus so softvérom ohromne previazaný rôznymi funkciami a užitočnými vylepšeniami. Nebudem u vypisovať všetky, skôr v krátkosti vypíšem iba tie, ktoré ma najviac zaujali.

Prvou z nich je bezdotykové zobrazenie obsahu priečinka. Fajn vec, najmä ak máte v priečinku viac súborov. Taktiež akčná pripomienka je zaujímavá aplikácia. Po vytiahnutí pera z tela telefónu si môžete rýchlo zapísať napríklad telefónne číslo, email, či iné poznámky. Tieto poznámky si môžete prepojiť s akciami a tak si napríklad číslo rýchlo vytočíte, napíšete správu alebo uložíte medzi ostatné čísla. Zaujala ma aj možnosť pri prezeraní webu a súčasnom podržaní tlačidla na pere si rýchlo zvoliť text na webe a ďalej s ním pracovať.

Aplikácia s jednoduchým názvom S-Note dáva na výber medzi rôznymi druhmi pier. Môžete si zvoliť ceruzku, fixku, zvýrazňovač, guľôčkové pero, atramentové pero a iné. Do programu si môžete aj vložiť fotografie z galérie, alebo rovno vytvoriť novú fotoaparátom. Dokonca si môžete nastaviť aj to, či chcete text v tejto aplikácií tvoriť pomocou pera, alebo pomocou klávesnice. Samozrejmosťou je voľba hrúbky či farby pera. Funguje aj rozpoznávanie napísaného textu (aj v slovenčine) či dokonca matematických vzorcov. Pre profesionálov je v obchode Galaxy Apps pripravená aj špeciálna verzia programu Autodesk.


Stručne povedané, S-Pen je to základné gro, čo Note 4 môže poskytnúť. Bez pera by bol tento telefón ochudobnený o podstatnú časť svojich funkcií.

opzioni binarie broker seri Fotoaparát

Samsung Galaxy Note 4 je vybavený 16 megapixlovým zadným fotoaparátom. Samsung je už dlhšie známy kvalitou svojich fotoaparátov a inak tomu nie je ani v prípade Note 4. Snímky sú farebne verné, nechýbajú prepracované detaily. Pri nočnom fotení výdatne napomáha integrovaná optická stabilizácia. Stabilizácia sa však trochu prekvapujúco nedá vypnúť. Trendom dnešných mobilov je záznam videa v UltraHD (alebo 4K, ako chcete) rozlíšení. Ani Samsung Galaxy Note 4 nie je výnimkou a ponúkne kvalitne spracované videá. Avšak UltraHD video môže mať maximálne 5 minút a nakrúca sa bez optickej stabilizácie, čomu trochu nerozumiem.

Samsung Galaxy Note 4 - fotografie

Fotoaparátu nechýbajú ani rôzne režimy ako napríklad ozvučená snímka, selektívne zaostrenie, prehliadka, panoráma, či snímanie autoportrétu prednou kamerou (s rozlíšením 3,7 Mpx) pomocou snímača odtlačkov prsta. Fanúšikova dnes tak populárnych a zároveň tak obohratých a trápnych selfies si tak určite prídu na svoje.

Samsung Galaxy Note 4 - fotografie

flirter avec un homme par sms Batéria

Batéria s kapacitou 3220 mAh si svoju prácu odvádza skutočne dobre. Prudko návykové je rýchle nabíjanie originálnou nabíjačkou. Z 0 na 50 % by to mala nabíjačka stihnúť za približne 30 minút. Hoci som už mal skúsenosi s Note 2, nečakal som až takúto dobrú výdrž. Note 4 som nabíjal skoro každý druhý deň, ale deň a pol výdrže nebol ničím výnimočným. Ako hráč Ingressu som sa tešil na vyskúšanie Note 4 v ,,bojových podmienkach´´ našich akcií, avšak nepríjemná epidémia chrípky mi zmarila moje plány. Naozaj som si myslel, že to rozlíšenie displeja spolu s jeho veľkosťou si zoberú svoju daň, avšak mýlil som sa. Batériu dokáže podporiť aj režim extrémne šetrenie energie, ten však už poznáme aj z modelov Galaxy S5 a Alpha.

Samsung Galaxy Note 4 - fotografie

Záverom by som skonštatoval, že Note 4 je výborné zariadenie a právom potvrdzuje titul kráľa smartfónov s perom. Naozaj sa mi ťažko na ňom hľadajú výraznejšie nedostatky. Bohužiaľ, Samsung si za toto zariadenie vypýta aj adekvátne peniaze. Originálna SK distribúcia začína na cene okolo 700 €, čo je podľa mňa trocha vysoká cena.

Samsung Galaxy Note 4 - fotografie

Výkon chýbať nebude, výbava je špičková ba miestami až prehnaná (UV senzor). Fotoaparát je taktiež špičkový, spracovanie je na výbornej úrovni. Má teda Note 4 nejakú chybu ? Je ňou napríklad chýbajúce FM rádio, cena, či zvýšená odolnosť voči vode. Ak však používate Note 3, takmer nemáte dôvod prístroj meniť. A tí čo si toto zariadenie môžu dovoliť, budú určite spokojní aspoň tak, ako som bol počas môjho testu ja.

Samsung N910 Galaxy Note 4 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung N910 Galaxy Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Graf ceny produktu Samsung N910 Galaxy Note 4 poskytuje server Heureka.cz
Graf ceny produktu Samsung N910 Galaxy Note 4 poskytuje server Heureka.sk

[/nextpage]

       

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

buy coursework academic essay writing pay someone to write my paper professional essay writers
buy a custom essaypapers writing helppapers writing helpwriting thesispapers writing helppapers writing help