| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Ostatní Recenzie zariadení S Zariadenia

Recenzia: USB Host – prepojenie USB komponentov s mobilom

Veľmi rád by som vám predstavil jednu skvelú a dosť nápomocnú vecičku menom USB Host alebo tiež USB On-The-Go (OTG). OTG je vlastne kábel-redukcia z micro USB (výstup) na klasické USB (vstup), vďaka ktorej do mobilu alebo tabletu pripojíte hocičo s USB koncovkou.  Ako autori uvádzajú, kábel váži iba 13 g, takže ho môžete mať stále zo sebou a v čase nutnosti použiť. Sám som vlastník jedného takéhoto káblika a v skratke napíšem, čo všetko som už na mojom tablete s týmto káblikom testoval.

USB myš

V prvom rade som skúšal počítačovú myš. Určite si veľa z vás povie, že myš nie je potrebná. A máte pravdu, ale osobne si myslím, že surfovanie na internete je oveľa pohodlnejšie s myšou. Systém Androidu je samozrejme plne funkčný aj s myšou, avšak ak si myslíte, že budete ľavým dvojklikom spúšťať software alebo ľavým sprístupníte vlastnosti, tak na to zabudnite, to je otázka operačného systému (toto je Android, nie Windows).  Hry typu Angry Birds či Cut the Rope sa ovládali celkom dobre a bolo to príjemné spestrenie. Dokonca niektoré 3D FPS strieľačky fungovali veľmi dobre pomocou myši.

Klávesnica

Hneď po myši som k tabletu pripojil klávesnicu. Písanie na Android dotykovej klávesnici nepovažujem za rýchle, a už vôbec nie pohodlné. Ak potrebujete napísať niečo dlhšie ako na A4, tak sa klávesnici neubránite. Neviem si predstaviť písať seminárky na dotykovej klávesnici. Hardvérová klávesnica po pripojení funguje skvele a tak ako pri myši, nemusíte nič dodatočne nastavovať. Keď tak si môžete zmeniť jazyk klávesnice… Ak by ste radi chceli vedieť, či sa vám aj napriek tomu, že máte pripojenú klávesnicu cez usb zobrazí aj dotyková klávesnica, tak môžete byť pokojní, pretože systém rozozná, že máte pripojenú externú klávesnicu a dotykovú nespustí. Samozrejme s klávesnicou sa dajú hrať aj niektoré hry.

USB kľúče

Na rad sa dostali aj USB kľúče. Fungujú na každom zariadení inak (na niektorých ide iba čítanie USB kľúča), avšak na každom root-nutom zariadení ide USB kľúč plnohodnotne (čítanie aj zapisovanie). Ak máte málo miesta, tak nezúfajte a videá, fotky,… si ukladajte na USB kľúče.

Joystick

Takou čerešničkou na torte je pripojenie joysticku. Samozrejme joystick nefunguje na všetkých hrách, avšak väčšina nových AAA titulov s joystickom hrať ide a bezproblémovo fungujú tiež emulátory. S  OTG budete mať skoro neobmedzené možnosti konektivity.

Ak zúfate, že môžete pripojiť iba jedno a nie všetky súčasne z vymenovaných vecí, tak zúfate márne, pretože stačí kúpiť tzv. USB HUB alebo tiež po slovensky USB rozbočovač, a pripojíte všetko naraz úplne bez problémov.

Ak rozmýšľate o kúpe a neviete, kde by ste takúto vecičku zohnali,  tak tu mám pre vás skvelý tip. Existuje slovenská stránka, ktorá sa venuje špeciálne práve iba OTG a tento káblik si tu máte možnosť kúpiť za cenu 5€ (http://www.usbhost.info/).

Ja som si ho objednal práve odtiaľ a prišiel mi za 3 dni Slovenskou poštou. Ak si nieste istí, či váš tablet alebo telefón je podporovaný, tak si to overte tu (telefón):

http://www.usbhost.info/telefony/

a tu (tablet):

http://www.usbhost.info/tablety/ .

Na záver už iba pridám malú video ukážku.

       

17 comments on “Recenzia: USB Host – prepojenie USB komponentov s mobilom
  1. marek.bujko@facebook.com'XDA Developers (CZ+SK) on said:

    Jediný rozdiel od OTG (USB Host) a normálneho USB kábla je pripojený u štandardného OTG o jeden kontakt naviac, ktorý informuje o ID zariadení.

    Zhrnutie pre všetkých:
    Normál USB: 2-4 aktívne kontakty 2-4 aktívne kontakty
    OTG (USB Host): 5 aktívne kontakty (2 sú spojené) 4 aktívne kontakty

  2. Je sice pravda, ze maju aj niekde inde maju redukciu lacnejsiu, ale vzdy s postovnym Vas to vyjde drahsie, vsade, kde som pozeral. Kupoval som od nich aj HDMI redukciu a som velmi spokojny, odporucam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>