| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

HTC Návody S Zariadenia

[Návod] Inštalácia Android Revolution HD (alebo inej custom ROM) pre Sensation/XE

 

Rozmýšľate, že si do svojho HTC Sensation alebo Sensation XE “nahodíte” nejakú custom ROM? Je to pochopiteľné, ak tento smartfón máte už dlhšiu dobu a chcete vyskúšať niečo nové. S použitím tohto návodu zistíte, že inštalácia  custom ROM pre Sensation/XE nie je nič zložité. Zameriavame sa na inštaláciu populárnej Android Revolution HD custom ROM, ale nemal by byť problém ani s ostatnými.

Aké sú výhody Custom ROM?

Každá custom ROM má rozličné výhody, ale v zásade každá ponúka rýchlejší systém, spravidla aj s najnovošu verziou Androidu.. Rovnako sa vám rozšíri spektrum možností, ktoré sa s telefónom dajú robiť. Aké výhody momentálne ponúka custom ROM Android revolution HD?

 • plné renderovanie s využitím  Adreno220 (GPU), GPU renderovanie aj užívateľského rozhrania
 • ROOT (su + SuperSu oprávnenia)
 • optimalizácia RAM
 • zlepšená konfigurácia Adreno 220 pre väčší výkon
 • zvýšená výdrž batérie
 • …..a mnoho ďalšieho (viac TU)

Ak máte teraz obyčajný HTC Sensation, inštalovaním Android Revolution HD urobíte z tohto smartfónu XE s Beats Audio a 1.5 GHz taktom procesora.

Upozornenie: Nasledujúcimi úkonmi prichádzate o záruku a portál androidhryaplikacie.sk nie je nijakým spôsobom zodpovedný za prípadné znefunkčenie zariadenia. Všetko robíte na vlastné riziko! 

Na začiatok si overte, že máte:

ou rencontrer amma sites de rencontre et chat gratuit rencontres bmw rencontres sciences po sud ouest http://racingcitychorus.org/filmo/2891 see url source url aplicaciones para conocer gente del mundo example profile for dating online site de rencontre allemand traduction HTC Sensation/XE s ICS vo verzii 4.0.3 a verziu firmvéru  3.33.401.x  (nastavenia—informácie o telefóne—informácie o softvéri). Takúto verziu firmvéru by ste mali mať pokiaľ je v telefóne najnovšia oficiálna OTA aktualizácia priamo od HTC. Ak uvedený firmvér nemáte, postup je už zložitejší a je popísaný TU.

Čo musíme spraviť:

Defaultne má telefón uzamknutý bootloader. Preto ho budeme musieť odomknúť. Následne zariadenie dostane ROOT a potom nainštalujeme recovery. Najprv inštalujeme základný ClockworkMod recovery, aby sme mali superuser práva. Potom nainštalujeme dotykovú 4EXT Recovery, ktorá sa používa na užívateľsky príjemnú a interaktívnu inštaláciu custom ROM.

Čo všetko je potrebné stiahnuť:

Odomknutie bootloadera

1. Rozbaľte obsah z All In One Kit.

2. V telefóne choďte do nastavenia—možnosti pre vývojárov—ladenie USB zaškrtnite

3. Zariadenie pripojte k PC cez USB kábel a vyberte “Disková jednotka”. Prekopírujte na SD kartu súbory:

-  SuperSU0.88.zip

-  zip stiahnutej custom ROM (Android_Revolution_HD-Sensation_6.7.1_XE.zip) 

-  zip súbor  SuperWipe (Android_Revolution_HD_Super_Wipe_Sensation.zip)

4. Spustite  Sensation V1.1.exe v rozbalenom priečinku. Ak použítavte Win 7, na exe súbor kliknite pravým tlačidlo a vyberte “Spustiť ako správca”

5. V programe  Hasoon2000’s HTC Sensation 4G tool kit klinite na “Install HTC Drivers”

6. Navštívte web htcdev.com a  zaregistrujte sa tam. Kliknite na “unlock bootloader“, následne “get started”, vyberte Sensation (EU) a kliknite na “Begin Unlock Bootloader”. Súhlaste so všetkými podmienkami a upozorneniami. Ukáže sa vám podrobný návod v angličtine s názornými obrázkami. Ak máte problémy s angličtinou, tu je návod preložený, no aj tak majte hneď vedľa otvorený oficiálny návod, aby ste sa nestratili. Na konci ho budeme potrebovať.

Získanie kľúču od HTC na odomknutie bootloaderu:

Uistite sa, že Android SDK máte správne nakonfigurovaný, stačí nasledovať pokyny. Slovenský návod TU. Po odomknutí bootloaderu sa vráti telefón do továrenských nastavení! Zálohujte si preto potrebné veci, ako telefónne kontakty či SMS. SD karta ostane nedotknutá.

1. Vypnite telefón, vyberte a vložte batériu.

2. Stlačte dolné tlačidlo hlasitosti a zároveň power tlačidlo.

3. Volume tlačidlami sa pohybujete hore a dole, prejdite na Fastboot a stlačte power tlačidlo.

4. Uistite sa, že telefón je pripojený k počítaču a kliknite na “proceed to step 5″

5. Vytvorte si v PC priečinok, napr. C:\Android. Tu budeme vkladať tieto súbory:

adb.exe
AdbWinApi.dll (len pre užívateľov Windows)
fastboot.exe

6. Spustite “SDK Manager.exe” , ktorý nájdete tu: \android-sdk-windows\

7.  Počkajte asi 3 minúty. Uvidíte všetky package súbory, ktoré treba akutalizovať. Naištalujte  Android SDK Platform Tools a Android SDK Tools.

8. Súbory  adb.exe, AdbWinApi.dll nájdete tu \android-sdk-windows\platform-tools. Ak fastboot.exe nemáte v \android-sdk-windows\tools, stiahnete ho TU.

(ak link nefunguje, nasledujte originálny návod na HTC Dev keby došlo k prípadným zmenám z ich strany)

9. Všetky tri súbory skopírujeme do  spomenutého priečinka  C:\Android

10. Otvorte príkazový riadok (štart—spustiť— napíšte tam cmd)

11. Vložte do príkazového riadku adresu priečinka, v našom prípade  cez príkaz cd c:\Android

12. Napíšte príkaz fastboot oem get_identifier_token

13. Zobrazí sa vám blok textu.Skopírujte ho od <<<< Identifier Token Start >>>>  až po <<<<< Identifier Token End >>>>> (pravé tlačidlo na myši—označiť—ctrl+c)

14. Skopírovaný text vložíme do poľa, ktoré sa nachádza v oficiálnom návode. Klikneme na Submit (telefón je ešte stále pripojený k PC). Dostanete beta key, ktorý vám príde na email, a ten vložíte do ďalšieho poľa. Stačí už len nasledovať jednoduché pokyny. Nakoniec sa vás telefón spýta, či naozaj chcete odomknúť bootloader.

Inštalácia ClockWorkMod recovery a ROOT

1. Choďte do priečinka  All-In-One Toolkit folder/ Data / a premenujte súbor recovery-clockwork-5.0.2.0-pyramid.img na  OLD.img .

2. Stiahnutý súbor ClockworkMod Recovery pre Sensation, čiže recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img skopírujte  do priečinka Data a premenujte ho na  recovery-clockwork-5.0.2.0-pyramid.img. Týmto krokom len dávame do All-in-one toolkit najnovšiu verziu recovery.

3. V programe All-In-One Toolkit kliknite na Install CWM. Keď sa nainštaluje, kliknite na Boot into Recovery. V recovery zvoľte Install zip from SD Card > Choose zip from SD card a  vyberte  CWM-SuperSU-v0.89.zip, ktorý máte už na karte SD.

Váš telefón je teraz rootnutý a vďaka ClockWorkMod recovery si môžete naištalovať rôzne custom ROM. Pre Android Revolution HD (a iné kvalitné ROM) však potrebujeme dotykovú 4EXT recovery.

Inštalácia 4ext recovery

ENG návod + obrázky TU.

1. Na kartu SD si nakopírujte z PC  stiahnutý 4EXT recovery updater ( 4EXTRecoveryUpdater.apk ). Použite nejaký manažér súborov, nájdite si 4EXTRecoveryUpdater.apk a nainštalujte. Musíte mať povolenú inštaláciu z iných zdrojov. Rovnako si môžete kúpiť 4EXT recovery updater na PlayStore a nainštalovať tak.

2. Spustite aplikáciu. Vyberte Online Install |Upgrade. Ak si aplikácia vyžiada SuperUser práva, povoľte ich. Keď sa aplikácia spýta ‘Am I allowed to connect to 4ext.ne… zvoľte Yes a Dont ask again.

3. Aplikácia detekuje váš telefón. Ak sa zobrazí HTC Sensation, môžeme ísť ďalej. Uvidíte rôzne verzie dostupných recovery, tá červená je najnovšia a tú aj zvolíme. Následne dáme Install a počkáme.

Váš telefón má teraz 4EXT Recovery. A môžeme sa vrhnúť na inštalovanie custom ROM.

Inštalácia Android Revolution HD

(alebo inej vyhovujúcej custom ROM)

Upozorňujem, odporúčam zálohovať si terajšiu ROM. Na kartu SD nakopírujeme SuperWipe.zip a tiež zip súbor zvolenej verzie custom ROM. V našom prípade Android_Revolution_HD-Sensation_6.7.1_XE.zip

1. Choďte do 4EXt recovery. (vypnúť telefón, vybrať-vložiť batériu, power tlačidlo volume down, v bootloadery označíme recovery a potvrdíme power tlačidlom). Ak chcete, môžete si zálohovať momentálnu ROM (backup/restore).

2. Zvolíme Install from SD Card a potom Choose zip from SD card. Nájdeme si a zvolíme Android_Revolution_HD_Super_Wipe_Sensation.zip (ešte nie samotnú ROM).

3. Opakujeme postup, no tentkorát už zvolíme samotnú ROM, a to v našom prípade Android_Revolution_HD-Sensation_6.7.1_XE.zip

Nastane samotná inštalácia ROM, počas ktorej si môžete zvoliť, či chcete naištalovať doplnkové funckie. Keď sa vás bude pýtať na kernel, zvoľte Stock kernel (osobne som mal problémy s WiFi pri Custom kernel)

Hotovo!

Prvé bootovanie môže trvať trochu dlhšie. Inštalácia custom ROM Android Revolution HD je za nami. Ak vám nevyhovuje, môžete veselo skúšať aj iné overené custom ROMky. Sám mám teraz Revolution HD a zatiaľ som spokojný. Patrí medzi najvyladenejšie romky pre Sensation. Na XDA fóre však nájdete aj ďalšie kvalitné.

       


16 comments on “[Návod] Inštalácia Android Revolution HD (alebo inej custom ROM) pre Sensation/XE
  • mukji@azet.sk'Palo on said:

   Chod pekne krok po kroku, vyhrad si na to jeden cely den, zacni od rana, nikam sa neponahlaj a do vecera mas custom ROM :) aj to som prehnal takato vec sa da zvladnut do polhodiny aj so stahovanim

  • tomas.sz@centrum.sk'Tomas Sz on said:

   Môžem potvrdi?, ni? ?ažké, len ve?a krokov, ke? robíš všetko pekne poporiadku, ni? neskazíš a ver, že viac ti bude trva? kým všetky kroky pre?ítaš/pochopíš , než kým to urobíš, dos? ?asu, len vpisuješ alebo ?akáš.

 1. asfdfsd@dsfdsf.df'Acer on said:

  Nevyzera to az tak zlozito ako co som cital na niektorych forach. Inak Android Revolution HD mne osobne prilis nevyhovujje, ale neni problem si stiahnut inu :)

 2. sdfdsfv@sdfdsf.dk'wedry on said:

  nejak takto som to robil aj ja. Navod som nasiel na nejakom anglickom webe a urcite instalujte 4EXT recovery je to par minut a je to kvalitka oproti cwm rec.

 3. Pingback: Aplikace, hry, smartphony a tablety ve ?tvrtek

 4. tomas.sz@centrum.sk'Tomas Sz on said:

  Ešte napíšte návod na návrat spä? do oficialneho stavu a máte super komplet návod. Ja mám Sensation s MIUI a chcem ho reklamova? kvôli prachu pod dispay-om a celkom by mi to bodlo, nako?ko sa mi nechce báda? v xda a rieši? drobnosti ako sa poznám, že niekde bude chyby?ka….

 5. wrongworld1@gmail.com'Richard on said:

  Užasny navod vdaka kone?ne som vdaka tomu rozbehal wifi problem bol v inych kerneloch. Diky moc skoro som šiel do servisu vyhodit zbyto?ne peniaze.

 6. creyzo@azet.sk'Htc sensetion on said:

  Ako do toho dam najnovsiu verziu room revolution Hd?????????

  Dobry den mohly by ste mi pomoct mam htc sensetion,
  ma uz aj room REVOLUTION HD 3.6.8 by mike 1986,
  verzia android 2.3.4,
  HTC sense 3.0,
  Verzia kernel – 2.6.35.14-Sensation-faux123-v0.2.6r+paul@ubuntu /mriezka/184
  verzia zakl. pasma 10.43a.9007.00U_10.51.9007.27_M3
  verzia prehladavaca – Webkit/533.1
  Procesor pretaktovany na 1.5Ghz to viete ….
  Ako do toho dam najnovsiu verziu room revolution Hd velmi pekne dakujem….

  • casiomaster1994@gmail.com'androidhryaplikaciesk on said:

   Už je ROM teda nainštalovaná? V tom prípade sta?í stiahnu? najnovšiu verziu z XDA na SD kartu a opa? flashnú? zip súbor, už ale netreba robi? Super Wipe, len flashnú?.

 7. lalalaaa.abc@gmail.com'sensation xe on said:

  Ahoj cht?l bych se zeptat když u mého sensation xe mám verziu firmvéru 3.33.707.x
  jestli je to n?jakej problém ? jestli se liší od tohoto postupu pokud ano napišt? mi prosím postup na m?j sensation xe na email lalalaaa.abc@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>