| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Android úpravy Návody S

Cyanogen Mod 10 Tablet Edition: Rýchlik s chybičkami

Rozhodol som sa, že ako svoj prvý článok pre tento portál napíšem o úspešnej Custom ROM pre Android zariadenia. Jedná sa teda o Cyanogen Mod vo verzii 10 a konkrétne sa pozrieme na verziu pre tablet.

binäre optionen informationen enter enter site http://bossons-fute.fr/?fimerois=gta-5-site-de-rencontre&d1e=f9 site de rencontre melon https://cryptonextlevel.com/miser/8527 http://wolontariatsportowy.com/fioepr/bioepr/1267 appli rencontre ipad rendezvous speed dating calgary agence de rencontre haut de gamme nantes Cyanogen Mod 10 ?

Cyanogen Mod vo verzii 10, je označenie od vývojárov, nejedná sa o označenie verzie Androidu. Verzia Androidu v Cyanogen Mod 10 môže byť 4.1.0, 4.1.1 a 4.1.2. My sme sa pozreli na tú najnovšiu 4.1.2, ktorá však ešte nie je úplne stabilná a má nejaké chybičky, s ktorými sa ale dá žiť, a to či stoja za rýchly Android a možnosti veľmi dobrej úpravy vzhľadu a podobne, musíte rozhodnúť už vy sami.

Vzhľad

Vzhľad Cyanogen Mod 10 (ďalej len CM10) v základe je vlastne ako Pure Android (čistý android), ktorý si myslím že je naozaj pekný. V novom CM10 je teda štandardný vzhľad Androidu 4.1.X JellyBean. Vzhľad si môžete upravovať na základe CM tém alebo aj vlastne podľa svojich skúsenosti a predstáv widgetmy. V tomto sa medze na CM10 určite nekladú a myslím, že pre niktorých je aj podstatou mať takto rýchly, čistý a s baterkou dobre spolupracujúci Android.

Funkčnosť

Pre niektorých je zase prioritou verzia Androidu v CM10. Predsa len, niektoré zariadenia od výrobcu novší Android nedostanú, ale vývojári CM10 sa na zúbok väčšine zariadení pozrú a prichystajú nový pekný android.

Bugy

Jedná z veci, ktoré Vás môžu odradiť hneď na začiatkum sú chyby tohto upraveného Androidu. Tých však nie je veľa, nedajú sa vymenovať, pretože každé zariadenie ich má iné, ale v diskusii na XDA k danému zariadeniu s CM10 sa k týmto chybám určite dostanete, väčšinou ich nájdete aj v prvom príspevku “doesn’t works”. Na mojom zariadení, čo je Galaxy Tab 10.1 som zatiaľ nenašiel žiaden veľký problém, horšie to bolo s CM9 ktorý mal byť ešte stabilnejší, tam nefungoval fotoaparát, Google Mapy a samovoľne sa reštartoval. Teraz mi fungujú všetky tieto veci a hlavne sa už neresetuje.

Výkon a výdrž

Výkon sa rapídne zvyšuje, aspoň na mojom Galaxy Tabe, kde s TouchWiz fungoval aspoň o 35% pomalšie. Výdrž batérie je na tom lepšie tiež okolo tých 35 percent. To, že Samsung nevie urobiť UPDATE som si už zvykol, takže používam Custom ROM a podľa môjho osobného uváženia je to lepšie, a na veľmi dobrom HW od Samsung to je celkom použiteľné. Procesor si môžete po flashnutí CM10 nataktovať až do 1 400MHz. Ja mám 1 200MHz a som spokojný, podľa mňa je to presne tá správna úroveň.

Fotoaparát

Fotoaparát, ako som už spomínal v tejto verzii CM10 funguje. Vyzerá naozaj dobre, a všetko funguje ako má, nahrávanie videa v 720p (HD), panoráma, a taktiež tu je aj autofocus. Potešia potom rozsiahle nastavenia, kde nájdete Makro, režim fotenia, formát obrázku a kopu ďalších vecí.

Chcem CM10!

Rozhodli ste sa, že chcete CM10 ? Nie je to žiaden problém. Nájdite si na XDA Developers vaše zariadenie a k nemu potom nájdete v kategórii “Android Development” príslušné Custom ROM a možno aj CM10.

Galaxy Tab 10.1

Ak máte Galaxy Tab 10.1, tak som si pripravil aj jednoduchý návod, ako na to. :)

Ešte na začiatok, pred nahratím tejto ROM budeme musieť z tabletu všetko zmazať, takže si spravte zálohu.

1. Takže, v prvom rade, budeme potrebovať CM10 a Gapps. Gapps sú Google aplikácie, ktoré ale budeme musieť tiež flashnuť, pretože nie sú nainštalované v ROM.

2. Teraz keď máme stiahnuté dva .zip súbory, musíme ich nahrať do tabletu. Jednoducho zapnite Mass Storage, pripojte k počítaču a do ROOTu, nedávajte tieto súbory do ďalších zložiek, ich nakopírujte.

3. Teraz vypneme Galaxy Tab a podržíme Volume Up (hlasitosť plus, pravé tlačítko) a Power Button (zapínacie tlačítko). Teraz sme sa dostali do Recovery Mode. Ak máte inak nastavené Recovery, tak pravdepodobne viete ako, a je možné že sa doňho treba dostať inak.

4. Teraz, keď sme v Recovery, vyberieme wipe data/factory reset a tiež wipe cache partition. 

5. Keď sme kompletne vymazali tablet, tak sa môžme pustiť do flashovania, majte na pamäti, že ak nespravíte wipe, tablet nebude chcieť  nabehnúť a je možnosť že spravíte takzvaný brick. Takže, vyberieme v Recovery “install zip from sdcard” a následne “choose zip from sdcard“. Nájdite .zip s názvom “cm-10.1-20121229-UNOFFICIAL-p4.zip” a stlačte Power. Čakajte.

6. Keď tablet dokončí flashovanie ocitnete sa opäť v Recovery a inštalovaní. Teraz nájdete “gapps-jb-20120729.zip” a tak isto stlačíte Power. Čakajte.

7. Keď tablet dokončí aj flashovanie Gapps, vybehnite až na začiatok Recovery, ak sa tam neocitnete hneď, podľa toho aké máte Recovery, a zvoľte “reboot system now”.

8. Tablet sa začne zapínať na Vašom novom Cyanogen Mod 10, prvé bootovanie (zapínanie), môže trvať až 5 minút, ak ale túto dobu bootovanie presiahne spravili ste niečo zle a bude to pravdepodobne wipe, preto tablet vypnite a dostaňte sa do Recovery opäť a zrobte wipe! Ak ani toto nepôjde, tam jednoducho budete musieť flashovať ešte raz a presne podľa tohto návodu. A ak to naozaj nepôjde, tak sa ma opýtajte, alebo tam proste jednoducho dajte Stock ROM.

Portál AndroidHryAplikácie.sk nezodpovedá za žiadne poškodenia tabletu či iných zariadení pri flashovaní nezodpovedá!

       

8 comments on “Cyanogen Mod 10 Tablet Edition: Rýchlik s chybičkami
  1. sfdsfds@dggdfg.fg'tami on said:

    CM 10 pouzivam na mobile.. ale mozem sa spytat? preco ked stiahnem listu dvoma prstami nezobrazi sa mi menu s rychylimi nastaveniami? len obycajna notifikacna lista a na jednom videu som videl ze jely bean to dokaze

  2. sadfsaad@dfsgfdg.fg'Mittooo on said:

    Skvelo napisane len podoktnem, ze CM10 je dost dobry aj v neoficialnych mutaciach alebo ako to nazvat. Skratka je to ok aj na zariadeniach ktore nie su oficialne podporovane ale je len v nejakej custom ROM :-)

  3. peter.dianiska@gmail.com'Peter on said:

    Ahoj, ze mozne stiahnut “Sťahuj Gapps pre Galaxy Tab 10.1″ aj nejakej inej stranky ? nedari sa mi ho stiahnut. Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>