| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Android úpravy Návody S

Ako nainštalovať Paranoid Android 3.0 ROM na Asus Transformer Prime [Návod]

paranoid2

Patríte medzi majiteľov tabletu Asus Transformer Prime a stále netrpezlivo čakáte, kým Asus vydá aktualizáciu na najnovšiu verziu Androidu 4.2.2 prípadne aspoň na 4.2.1? Vďaka custom ROM Paranoid Android vo verzii 3.0 už nemusíte čakať a môžete si užívať výhody najnovšieho Jelly Beanu spolu s niekoľkými vylepšeniami tejto kvalitnej romky.

https://stanleyspencer.org.uk/visilnica/biorere/6799 http://devrimcicephe.org/vistawkoe/860 conocer gente en capital federal site de rencontre tout gratuit en belgique le meilleur site de rencontres en france enter site http://diebrueder.ch/piskodral/7562 rencontres régionales de l'innovation evreux agence de rencontre avignon the dating divas bridal shower gift ideas Nepoznáte Paranoid Android?

Ide o custom ROM, vďaka ktorej si budete môcť vychutnať čistý Android bez vizuálnych úprav. Verzia 3.0 navyše prináša vlastné ovládacie tlačidlá, čo vám umožní úplne odstrániť spodnú lištu s tlačidlami a o kúsok si zväčšiť obrazovku. Táto funkcia sa nazýva PIE. Tlačidlá sú skryté a zobrazia sa iba pri špeciálnom geste. PIE si navyše môžete prispôsobiť aj farebne. Ak by sa vám ale funkcia PIE nepáčila, môžete ju vypnúť a používať klasickú spodnú lištu s tlačidlami. Je pomerne ťažké opísať všetky vlastnosti PIE iba slovami, preto si pozrite video, ktoré vás s touto funkciou oboznámi bližšie. Na videu je síce  Paranoid Android pre smartfóny, no účel to určite splní.

Tu ale výhody Paranoid Android 3.0 ani zďaleka nekončia. Zrejme najväčšou výhodou je, že si môžete zmeniť celé prostredie. Na výber sú: prostredie zo smartfónu, tabletofónu, tabletu a tabletu s väčšími ovládacími prvkami.

Screenshot_2013-02-22-21-18-02

Ešte predtým, ako prejdeme k samotnému návodu, musím vás varovať, že za prípadné poškodenie vášho zariadenia nezodpovedám ja, ani ostatní redaktori portálu Androidhryaplikacie.sk

Prosím, majte na pamäti, že:

 • Návod je určený výhradne iba pre Asus EeePad Transformer Prime TF201, nie pre akékoľvek iné zariadenia
 • Musíte vykonať Wipe Dalvik Cache pred inštaláciou nového systému
 • Musíte mať odomknutý bootloader
 • Urobte si zálohu, pretože tento proces vám nenávratne vymaže všetky nainštalované hry a aplikácie,  nastavenia…

Postupujte po jednom kroku a všetko by malo prebehnúť bez akýchkoľvek problémov:

 1. Stiahnite si Paranoid Android 3.0, potom si stiahnite Google aplikácie
 2. Pripojte tablet k počítaču pomocou USB kábla
 3. Prekopírujte stiahnuté súbory z kroku 1. do tabletu, priamo na kartu – nie do nejakého priečinka, priamo na kartu!
 4. Odpojte tablet od PC a vypnite ho
 5. Dostaňte sa do Recovery módu (stlačte a podržte tlašidlo, ktorým uberáte hlasitosť a power tlačidlo, pokým neuvidíte hlášku: “Press Volume Up to enter RCK (5s)”. Potom znovu stlačte tlačidlo, ktorým uberáte hlasitosť, potom stlačte tlačidlo, ktorým pridávate hlasitosť, aby ste potvrdili operáciu)
 6. V Recovery móde vymažte Cache, potom Dalvik cache, následne urobte ešte Factory reset
 7. Potom stlačte “install zip from sdcard”, potom “choose zip from sdcard”
 8. Vyberte .zip súbor, v ktorom je romka a potvrďte inštaláciu
 9. Rovnakým spôsobom nájdite aj Google aplikácie (v súbore .zip), ktoré ste si do tabletu presunuli ešte v kroku 3.
 10. Ak sa dokončí inštalácie, reštartujte tablet. Prvé zapnutie bude trvať o niečo dlhšie (približne do 5 minút, ak prebehlo všetko v poriadku)

Gratulujem, už máte Asus Transformer Prime s najnovšou verziou Androidu 4.2.2., pre overenie choďte do: “Nastavenia/Informácie o tablete”.

       

2 comments on “Ako nainštalovať Paranoid Android 3.0 ROM na Asus Transformer Prime [Návod]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>