| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Arkády CZ/SK CZ/SK Hry Hry Recenzie hier S

Recenzia: slovenská hra zSnake – ako dopadol nový remake legendárneho Hada?

Je super, že na Česku a Slovensku vznikajú stále nové vývojárske štúdia. Niektoré chcú primárne vďaka Androidu zarobiť, ale drvivá väčšina mieni v prvom rade priniesť kvalitu a v tomto duchu aj uspieť. Bude také aj nové slovenské štúdio Actoid?

Tím Actoid momentálne tvoria iba dvaja ľudia – grafik a programátor. Počas šiestich mesiacov vyvíjali  5 titulov, ale nakoniec boli spokojní iba s jediným. Ten dotiahli do finálneho konca a zverejnilo ho na Play Store. Reč je o hre zSnake, ktorú si priblížime v nasledujúcej recenzii.

Gameplay

Už na prvý pohľad je zrejmé, že sa nejedná o úplne originálny koncept. zSnake je hra inšpirovaná legendárnym “nokiáckym” Hadom. To ale nutne nemusí byť zle. zSnake je totiž remake s novými prvkami, ktoré ak dokážu zaujať, hra má veľké plus.

Základný gameplay ostáva nezmenený. Ovládate hada, ktorý sa pohybuje štyrmi smermi – hore, dole, doprava a doľava. Pohyb je sprostredkovaný ťahom prsta do príslušného smeru kdekoľvek na obrazovke. Vašim cieľom je zbierať potravu a keď jej budete dostatok, sprístupní sa ďalší level. Musíte však myslieť na to, že mäso pohodené na zemi nevydrží dlho a treba sa k nemu dostať čo najskôr, inak sa pokazí a prídete o body. Neskôr budete naháňať aj utekajúce myši.

Samozrejme, ak had narazí do steny alebo prekážky, prípadne sa zahryzne do svojho čoraz dlhšieho tela, hra končí. Potom môžete použiť život a pokračovať ďalej. Ak žiadny nemáte, idete od začiatku. Treba povedať, že hra umožňuje zvolenie jednej z troch rýchlosti hada. Sami si tak môžete nastaviť obtiažnosť.

Za úspešné hranie získavate peniaze, ktoré sa dajú investovať do nových skinov/vzhľadov hada. Takýmto spôsobom je zabezpečená motivácia pre čo najlepšie výsledky.

Grafika/audio a technické spracovanie

Grafika zSnake je vynikajúca. Grafik sa pohral s krásne spracovanými textúrami. Aj dizajn levelov je skutočne kvalitný. Zvuková stránka je fajn, aj keď by sa možno hodil nejaký vlastný soundtrack.

Optimalizácia zSnake je prevedená dobre a pri našom testovaní sme sa nestretli so žiadnymi problémami. Hra beží bez problémov (testované na Samsung Galaxy S5 ) aj na staršom zariadení (HTC Sensation XE).

Záver

zSnake je vydarený remake známej a legendárnej hry s vylepšeniami, ktoré sú dobrou motiváciou pre stiahnutie tejto hry. Na Play Store je k dispozícii zadarmo bez mikrotransakcií. Nemáme veľmi čo vytknúť, snáď by bolo fajn v budúcnosti pridať ešte ďalšie levely.

Na záver chceme vývojárom adresovať aj jednu radu. zSnake je síce kvalitne spracovaná hra, avšak na Play Store nájdeme veľmi veľa remakeov Hada. Preto môže byť problém s tým, aby titul zSnake uspel aj medzi zahraničnými hráčmi (hoci by ich zSnake s veľkou pravdepodobnosťou mohol zaujať). Každopádne, toto nie je posledná hra od Actoid. Želáme im veľa síl do tvorenia ďalších herných kúskov. Začali veľmi dobre. meilleur application iphone rencontre gratuit http://zspskorcz.pl/pictose/eseit/2984 source url single dinner flensburg dating sites scripts free site de rencontre gratuit en suisse ado http://vahidsport.com/pltyte/factore/6442 conocer mujer separada http://sport-hippique.nl/malynok/1692 bücher für single frauen Záverečné hodnotenie: 4/5.


Play Store

[app]com.Actoid.zSnake[/app]


Pozitíva/negatíva

  • perfektná grafika
  • zábavný gameplay
  • kupovanie skinov pre hada
  • zadarmo

  • nie úplne originálny koncept – problém odlíšiť sa od ostatných hier


Screenshoty

       

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>