| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Arkády Hry Recenzie hier S

Recenzia: Icy Tower 2 – trpaslík, ktorý preskočí nemožné, sa vracia!

Úvod

Obľúbená skákačka, ktorá sa pre niektorých počítačových hráčov stala legendou, sa vracia a tentokrát aj na Android! Pýtate sa, čo sa zmenilo? Alebo by bola lepšia otázka, čo sa nezmenilo? Tak pozorne čítajte a spoločne odkryjeme kúzlo tejto zatiaľ dilógie.

Gameplay

Určite väčšina z vás si pri mene Icy Tower predstaví malého ušatého trpaslíka, ktorý skáče neustále hore v akejsi nekonečnej veži. Ale ak by vám to náhodou predsa nič nehovorilo, tak sa vám pokúsim veľmi stručne vysvetliť princíp a hlavnú náplň tejto jednoduchej a pritom silno návykovej hry. Ako som už spomenul vyššie, ocitnete sa s malým trpaslíkom s veľkými ušami a ešte väčšiu čiapkou na samom spodku akejsi valcovitej nekonečnej veži. A hádajte, kto sa má z tejto veže dostať na samý vrchol a nahrať najvyššie score (neexistujúci vrchol :-D)? Áno správne, ste to vy!

A aby to nebolo málo, tak veža je veľmi labilná a neustále sa rúca a a tak rýchlo strácate pevnú pôdu pod nohami  Nezostáva vám nič iné, ako čo najrýchlejšie stúpať stále vyššie a vyššie. A tu sa objavuje ďalší “zádrheľ”. Vaše obyčajné skoky rýchlo padajúcej veži nebudú stačiť, a preto budete musieť vykonávať určitý špeciálny skok. Tento skok vykonávate neustálym pobiehaním a skákaním z jednej strany veže, na stranu druhú. Možno to znie jednoducho, ale čoskoro zistíte, že je to celkom obtiažne, pretože stačí jeden zlý krok a môžete padnúť niekoľko sto poschodí dole. A keďže, nie ste “boh” Super Mario, máte iba jeden život.

Zatiaľ tieto všetky spomenuté princípy obsahoval aj pôvodný diel  Icy Tower. A čo teda obsahuje naviac? Autori do hry pridali hneď niekoľko vychytávok. V hre sa nachádzajú tzv. “achviementy” alebo to tiež môžete nazývať výzvy, ktoré keď prekonáte, získate skúsenosti a za niekoľko skúsenostných bodov získate level. Na niektorých leveloch sa vám odomykajú bonusy, ktoré si môžete kúpiť za mince. Tie nazbierate vo veži.

Niektoré bonusy sú jednorázové, ako napríklad extra život, štartovacia raketa… A niektoré sú zasa navždy. Tieto “bonusy navždy”  sa náhodne objavujú vo veži. Spomeniem napríklad dáždnik, ktorý vám pomôže na pár sekúnd vystúpiť extrémnou rýchlosťou o niekoľko podlaží vyššie alebo  magnet, ktorý vám pritiahne blízke mince.

Audio/grafika

Grafika sa nám od minula značne zmenila. Tentoraz je hra odetá do “farebného vektora”. Hlavná postava prešla radikálnou zmenou a podoba z minulého diala je iba vďaka oblečeniu, ktoré však môžete vďaka mincám rýchlo zmeniť. Aj keď sa v hre nachádza iba jeden level, veža, hra pôsobí vcelku variabilne, čo sa level designu týka, pretože každých 100 poschodí sa mení výzor plošiniek. Hudba, ktorá sa nachádza v hre, je veľmi veselá a vcelku vhodne pre hru zvolená.

Záver

Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ. Takt presne toto si môžu zakričať tí, ktorý už mali niečo dočinenia s minulým Icy Tower. A tý čo vidia hru po prvý krát, tak budú naisto celkom milo prekvapení, ako sa dá z veľmi jednoduchého konceptu vytvoriť príjemná a hlavne veľmi návyková hra. Neváhajte a sťahujte. Budte si istí, že pred spaním budete počítať vyskočené plošiny namiesto ovečiek.

[app]com.freelunchdesign.android.icytower2[/app]

Screeny

Video

       

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>