| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Biznis CZ/SK Aplikácie Recenzie aplikácii S

Profesia.sk – recenzia slovenskej aplikácie

Internet nám dokáže uľahčiť život v nespočetných prípadoch. Je preto logické, ak ho využijeme aj na hľadanie pracovnej pozície. V tejto oblasti vyniká internetový portál profesia.sk. No a práve dnes máme možnosť stiahnuť si oficiálnu Android aplikáciu, ktorá vám umožní hľadať si zamestanie aj prostredníctvom smartfónu. Aplikáciu sme mohli otestovať v predstihu, a tak vám prinášame recenziu už v deň oficiálneho vydania.

Mobilná aplikácia Profesia.sk je dostupná už dlhšie pre iOS platformu a v prevažne nezmenenej forme sa dostáva aj na Android. Prvé spustenie aplikácie pri testovaní bolo nezvyčajne dlhé, čo je ale spôsobené prvotnou konfiguráciou. Ďalšie spustenia sú už bleskové. Privíta vás veľmi priateľské a dizajnovo prívetivé užívateľské rozhranie, ktorého rozloženie pochopíte ihneď.

Prostredie je rozdelené na 4 karty, medzi ktorými sa presúvate ťahom prsta:

Vráťtme sa ale k tomu najdôležitejšiemu – vyhľadávanie pracovných pozícii. Najprv je potrebné zvoliť si hľadanú pracovnú pozíciu. Zobrazia sa vám tie najčastejšie. Ak tú vašu medzi nimi nenájdete, formou ďalšieho vyhľadávania si ju zvolíte. Aplikácia rovnako uchováva posledne hľadané výrazy. Záleží tiež na regióne, aplikácia defaultne na základe polohy zobrazí mestá vám najbližšie. Formou ďalšieho vyhľadávania si zvolíte iné mestá.

Po dvoch zadaných kritériach sa vám zobrazia všetky dostupné pracovné pozície, ktoré vyhovujú úplne alebo (ak si tak zvolíte) sú aspoň podobné. Obrazovka s danou pracovnou pozíciou je veľmi prehľadná a poskytuje všetky infomácie zadané zamestnávateľom tak, ako sú umiestnené na webe profesia.sk. Napriek tomu je možné sa odtiaľto jediným tlačidlo dostať na webovú formu v prehliadači. Pracovnú ponuku môžete zdieľať na Facebooku alebo Twittery, poprípade rovno poslať emailom. V dolnej lište je tiež tlačidlo pre uloženie ponuky do obľúbených. Medzi viacerými pracovnými ponukami sa môžete presúvať ťahom prsta do strany.

Chválim veľmi plynulé načítanie obsahu, ako aj rýchle reakcie celej aplikácie. Aplikácia by mala bežať na viacerých zariadeniach bezproblémovo, napriek tomu som asi po 20 minútach prerušovaného používania zaznamenal spadnutie aplikácie (HTC Sensation XE s Android Revolution HD). Na zariadení HTC One X s použitím custom ROM aplikácia spadla viackrát, na rovnakom smartfóne so stock ROM išla bez problémov.

Grafika aplikácie je na celkom dobrej úrovni, možno tam celkom nesedí textúra na pozadí, keďže by sa skôr možno hodil dizajn zjednotený s webovým portálom. Každopádne, dizajn je len maličkosť, ktorá nemá nijaký vplyv na chod a funkčnosť samotnej aplikácie. Profesia.sk má mobilnú aplikáciu spĺňajúcu svoj účel na výbornú a tiež veľmi dobre reprezentuje hlavný internetový portál, ktorý je špičkou vo svojej oblasti. Dalo by sa povedať, že portál profesia.sk má jednu z najlepších mobilných aplikácii vzhľadom na svoju konkurenciu. Polhviezdičky v hodnotení sťahujeme len za občasné spadnutia aplikácie, ktoré sme zaznamenali počas testovania.

https://www.profesia.sk/mobilna-aplikacia

[app]sk.profesia.newapplication[/app]

Screeny:

Oficiálny popis:

S jednoduchou aplikáciou Profesia.sk vám už nikdy neunikne práca, po ktorej túžite. Ako prvý budete upozornený na aktuálne pracovné príležitosti od top zamestnávateľov podľa hľadanej pozície a lokality. Hľadanie práce bude odteraz vzrušujúcejšie než kedykoľvek predtým.

- Prezerajte si tisícky aktuálnych pracovných ponúk podľa pozície a regiónu.
- Nenechajte si ujsť ponuky hneď po zverejnení pomocou „push notifikácií“.
- Nájdite si prácu v lokalite, kde sa aktuálne nachádzate (podpora lokalizačných služieb).
- Pošlite si zaujímavú ponuku e-mailom – sebe, alebo známemu.
- Zobrazte si miesto práce na mape.
- Uložte si vybrané ponuky práce medzi obľúbené.
- Zdieľajte zaujímavé pracovné ponuky na Facebooku, či Twitteri.

Čím skôr si ponuku nájdete, tým rýchlejšie prácu získate. Hľadajte si prácu kdekoľvek a kedykoľvek s aplikáciou Profesia.sk, ktorá je rýchla, jednoduchá a hlavne – je zadarmo!.

Kto je Profesia?

Spoločnosť Profesia spol, s r.o. je lídrom na pracovnom on-line trhu na Slovensku. Stojí za najväčším pracovným portálom Profesia.sk, ktorý už 15 rokov pôsobí na internetovom trhu práce. Počas 1 mesiaca tu TOP zamestnávatelia zo Slovenska i z iných krajín zverejnia viac ako 10 000 pracovných ponúk.

Odporučte túto jednoduchú aplikáciu svojim priateľom. Budeme vďační za vaše hodnotenia a komentáre.

Aplikáciu vyvinula spoločnosť GFX-pulse (www.gfxpulse.sk).

       

4 comments on “Profesia.sk – recenzia slovenskej aplikácie
  1. Pingback: RECENZE: Acer Iconia Tab A700, HTC One S (Z560E), Offroad Legends

  2. sfdsfds@dsfds.as'Kratos on said:

    Hmmm chvalim nie portal profesia.sk ale spolocnost ktora vytvorila tu aplikaciu. Pretoza ta si zasluzi obdiv! Velmi dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>