| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Internet Multimédia Nástroje Recenzie aplikácii S

Recenzia: ES File Explorer File Manager – multifunkčný súborový manažér

esfetittle1

Určite ste sa aj vy raz zamýšľali, ktorý súborový manažér je najrýchlejší, najprehľadnejší, alebo ktorý ma najviac funkcií. Tak na túto otázku vám sto percentne odpoveď dať neviem. Ale môžem povedať, že s ES File Managerom som úplne spokojný.  Ja som používal niekoľko súborových manažérov od Astro až po FX, ale nakoniec som sa vždy vrátil k ES. A prečo? Je úplne zadarmo, je v rodnom jazyku, je veľmi rýchly (aj starších strojoch ako napr. Galaxy Ace), prehľadný a nabitý desiatkami funkcií.

http://feelgoodbiochem.com/?milforw=rencontre-cannes-la-bocca&795=3c internet frauen kennenlernen rencontrer des filles pour sortir click top 50 sites de rencontres benefits of dating an older woman headline online dating profile go to site http://serezin-du-rhone.fr/pifpaxys/1416 http://www.horse-previews.com/misisipoi/2046 “Vzhľad prehľadný - maximálne upraviteľný.” 

Ako som spomenul, jednou z vlastností, ktoré mám na ES rád je, že sa na jeho vzhľade dá veľa vecí upraviť a pritom je vždy veľmi prehľadný. Upravovať môžete  zobrazenie jednotlivých zložiek (na výber je z ikon a zoznamu), zoradenie jednotlivých zložiek (abecedne, podľa dátumu…), farbu pozadia (alebo môžete použiť svoj vlastný obrázok), veľkosti jednotlivých ikon, textu, panelu alebo samotné elementy nástrojového panelu. Nástrojový panel sa nachádza hore na obrazovke a pozostáva z operácií ako napríklad hľadať súbor, pridávanie priečinkov do obľúbených, výber viacej súborov spolu, alebo správca aplikácií. Do výberu akcií jednotlivého súboru sa dostanete jednoduchým pridržaním prsta na danom súboru. Na výber máte z kopírovania, vystrihnutia, komprimovania, rozbaľovania  vlastností a veľa iných veľmi nápomocných vecí.

“Niekoľko vecí v jednom – zhodneme sa “stopro” v tom.”

Ďalšie veľké plus, ktoré ES File Explorer má, je jednoznačne to, že obsahuje niekoľko vecí naviac. Nie je iba manažér! Obsahuje totiž aj rôzne mini programy na prezeranie obrázkov, počúvanie hudby, pozeranie videí alebo tiež  PDF dokumentov, textových súborov, prezentácií, alebo tabuliek. Obrovskou výhodou je otváranie, komprimovanie a rozbaľovanie rar a zip súborov  Vďaka tomuto super programu nemusíte mať v Androide nainštalovaných ďalších 10 aplikácií, ale vystačíte si iba s týmto jedným. Vďaka ES ste schopný aj vytvoriť odkaz na plochu vybranej zložky, alebo súboru.

Es obsahuje tiež podporu pre rôzne cloudové služby ako Dropbox, box.net, sugarsync, skydrive, gdrive, s3, yandex a ubuntu one. A vďaka snaživým vývojárom, zoznam podporovaných cloudov stále rastie. Program nesťahuje všetky súbory uložené na cloude do telefónu,  program tieto súbory iba zobrazuje a ak chcete nejaký súbor uložiť do vášho zariadenia, jednoducho ho skopírujete z cloudu a vložíte na dané miesto na SD kartu. Samozrejme to funguje aj naopak.

Vďaka podpore rôznych sietí ste schopní vidieť, kopírovať a spúšťať súbory, ktoré sú zdielané vo vašej sieti napríklad z Počítača. Ste schopný spravovať či už spomenutý samba server alebo tiež FTP.  S FTP podporou sa ľahko pripojíte na FTP, na ktorej hostujete vašu webovú stránku a ešte ľahšie tam nahráte požadovaný obsah.

… a záverom

Dúfam, že tento článok bol pre vás prínosom, a že som vás aspoň trochu oboznámil s pre mňa najlepším multifunkčným súborovým programom. Určite sa s vami nechcem hádať, čo je bezkonkurenčne najlepšie. Je to hlavne o vašej voľbe, sile zvyku a vašich požiadavkách, ktoré požadujete od aplikácie tohoto typu. Ja iba na záver pripomeniem, že je úplne zadarmo a vývojári vydávajú početné updaty.

[app]com.estrongs.android.pop[/app]

       

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>