| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Aplikácie CZ/SK CZ/SK Aplikácie Recenzie aplikácii S

Recenzia: slovenská aplikácia Zones Referáty – učebné materiály známeho študentského portálu aj pre Android!

V živote študenta sa vždy vyskytnú situácie, kedy sa nemôže spoľahnúť len na svoje vedomosti. Žijeme v dobe internetovej a tak sa veľa študentov okrem iných služieb obracia aj na slovenský portál Zones.sk, ktorý ponúka referáty, študijný materiál a vypracované maturitné otázky z rôznych predmetov. V týchto dňoch vyšla oficiálna mobilná aplikácia Zones Referáty pre Android, ktorá prenáša webový obsah do smartfónov a tabletov.

Po inštalácii aplikácie ma hneď príjemne potešila vlastnosť, ktorú oceňujem pri každej novej Android aplikácii – minimalistický, moderný a čistý Holo dizajn. Je skvelé, že na túto “filozofiu” typickú pre Android nezabúdajú ani slovenskí vývojári. Hlavné menu je rozdelené do šiestich kategórií (cudzie jazyky, pomôcky, prírodné vedy, slovenský jazyk, spoločenské vedy, ostatné), hore sa nachádza hlavná lišta s vyhľadávaním, uloženými prácami a odkazom pre nastavenia.

device-2013-12-20-170346

Pod hlavnými kategóriami sú už samozrejme ďalšie subkategórie, ktoré celkový obsah delia medzi jednotlivé predmety, až sa dostanete k samotným referátom/študijným materiálom. Sú usporiadané do zoznamu, ktorý informuje o type materiálu, jeho určení (SŠ, VŠ), dátume pridania a počte slov. Z tohto rozhrania môžete referáty hromadne označiť a stiahnuť si tie, ktoré potrebujete. Budete mať k ním prístup aj v režime offline, inak je internetové pripojenie potrebné.

Po kliknutí na referát sa vám otvorí stránka so samotným obsahom. V dolnej lište nechýba možnosť zväčšenia/zmenšenia textu, tlačidlo pre rýchle uloženie, odkaz pre zdieľanie a dve šípky, ktoré slúžia na prepínanie medzi stranami v prípade rozsiahlejších prác.

device-2013-12-20-170434

Aplikácia Zones Referáty, ako už bolo spomenuté, ponúka čisté a veľmi prehľadné užívateľské rozhranie. Pohyb medzi jednotlivými zložkami je rýchly a ak chcete, na prechody môžete pridať animácie. Nastavenia vzťahujúce sa na celú aplikáciu umožňujú napríklad vymazanie databázy uložených prác, nastavenie rozsahu znakov a informujú vás o presnom počte prenesených dát.

V tejto chvíli ma nenapadajú žiadne nedostatky. Aplikácia si svoj primárny účel plní veľmi dobre. Nestretol som sa s nijakými zaseknutiami ani náznakmi nekompatibility. Aplikácia napríklad nezobrazuje verejné hodnotenie referátov a nie sú tam komentáre, ale ako som spomenul, svoj jediný účel (t.j. prenesenie webového obsahu do mobilnej podoby), zvláda bez problémov. Postupom času sa možno pridajú aj ostatné funkcie z webovej podoby.

Zones Referáty je šikovná slovenská aplikácia, ktorá môže neraz uľahčiť študentský život. Množstvo referátov z každej oblasti v jednoduchom a funkčnom dizajne zaujme nielen pravidelných návštevníkov Zones.sk, ale aj ostatných školopovinných. Nájdete ju na Play Store zadarmo. http://www.sonbuenos.com/viowety/1316 dating sites in india funny icebreaker questions for dating tanzkurs single innsbruck annonces rencontres en ligne frau sucht mann wels which celebrity should you hook up with in 2018 quiz site rencontre aix les bains rencontre veauche 42 best free online dating site uk 2018 Záverečné hodnotenie: 5/5.

[app]zones.referaty[/app]

 Screenshoty

       

4 comments on “Recenzia: slovenská aplikácia Zones Referáty – učebné materiály známeho študentského portálu aj pre Android!
  1. dgfd@fgf.fg'Huey on said:

    Pripájam sa k hodnoteniu. Aplikácia pekne spravená, rýchla a nepadá. Mohla by by? možnos? stiahnu? všetky referáty, resp. po kategóriách.

  2. demovic@gmail.com'Lubos Demovic on said:

    ?akujeme ve?mi pekne za recenziu a skvelé hodnotenie aplikácie. Takisto ?akujeme za návrhy v komentároch, možnos? stiahnutia offline referátov po kategóriach zvažujeme a možno túto funkciu tam ?oskoro doplníme. Potešíme sa akémuko?vek ?alšiemu feedbacku.

  3. Super, holo štýl to je moje :) Krásne plynulá aplikácia bez force close. Aj Slováci vedia dobre programova? appky pre Android o tom niet pochýb :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>