AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Novinky

Google podporí Samsung v aktuálnom súdnom spore proti Apple

O patentových sporoch sa možno už toľko nepíše, ale stále sa dejú. Väčšinou je ich priebeh pre bežného človeka nesmierne nudný a ťažko pochopiteľný, no sem-tam sa udeje aj niečo zaujímavé. Do sporu Apple-Samsung sa opäť zapojí aj spoločnosť Google.

V záujme Google je chrániť svojich významných obchodných partnerov. Jedným z nich je rozhodne aj Samsung. Google je preto v aktuálnom súdnom jednaní na strane Samsungu a dokonca aj čiastočne zaplatí poplatky, ktoré je Samsung dlžný Apple.

Aktuálny súdny spor sa pochopiteľne týka patentov. Dva z nich (synchronizácia dát na pozadí a univerzálne vyhľadávanie) sú ale priamou súčasťou systému Android. Apple však v súvislosti s nimi žaluje iba Samsung, keďže potenciálne zisky sú takto zaujímavejšie. Google si ale uvedomuje, že dané patenty môžu zasiahnuť Android ako taký, preto bude podporovať Samsung už teraz.

(talkandroid.com)

Shortlink na článok:

   
casiomaster1994@gmail.com'

Lukáš Weiss

Som zarytý Androiďák, spokojný majiteľ HTC Sensation XE a užívateľ CM. Momentálne študujem 1. ročník Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine. Mám rád zvieratá (hlavne kone), počítače a svet IT ako taký. Venoval som sa karate, no momentálne sa fyzicky realizujem len vo fitku.
casiomaster1994@gmail.com'
 
Zlevněné produkty v sekci Mobilní příslušenství
 

close
Facebook IconYouTube IconTwitter IconNavšívte nás na Google+!Navšívte nás na Google+!