| AndroidHryAplikacie.sk | SK – CZ portál

Novinky

Google podporí Samsung v aktuálnom súdnom spore proti Apple

O patentových sporoch sa možno už toľko nepíše, ale stále sa dejú. Väčšinou je ich priebeh pre bežného človeka nesmierne nudný a ťažko pochopiteľný, no sem-tam sa udeje aj niečo zaujímavé. Do sporu Apple-Samsung sa opäť zapojí aj spoločnosť Google.

V záujme Google je chrániť svojich významných obchodných partnerov. Jedným z nich je rozhodne aj Samsung. Google je preto v aktuálnom súdnom jednaní na strane Samsungu a dokonca aj čiastočne zaplatí poplatky, ktoré je Samsung dlžný Apple.

Aktuálny súdny spor sa pochopiteľne týka patentov. Dva z nich (synchronizácia dát na pozadí a univerzálne vyhľadávanie) sú ale priamou súčasťou systému Android. Apple však v súvislosti s nimi žaluje iba Samsung, keďže potenciálne zisky sú takto zaujímavejšie. Google si ale uvedomuje, že dané patenty môžu zasiahnuť Android ako taký, preto bude podporovať Samsung už teraz.

(talkandroid.com)

       

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>